Porady Diabetologiczne

Cukrzyca w ciąży

Każdej przyszłej mamie, także Tobie, może przytrafić się cukrzyca ciążowa. Podczas wizyty wyjaśnię, na czym polega i co robić, by maleństwo dobrze się rozwijało i urodziło zdrowe. Współpracuję z wyspecjalizowaną w prowadzeniu cukrzycy w ciąży poradnią diabetologiczną, gdzie dowie się Pani jak kontrolować poziom glukozy we krwi i będą udzielone wskazówki jak prawidłowo skomponować jadłospis, dostarczający wszystkich składników odżywczych, witamin, składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego rozwoju płodu.

Celem leczenia cukrzycy jest zapewnienie prawidłowego rozwoju płodu.

Uzyskanie prawidłowych wyników leczenia ma nierozerwalny związek z utrzymaniem prawidłowego poziomu cukru we krwi matki (niedopuszczanie do za wysokich poziomów glukozy). Najprostszą metodą kontroli jest oznaczanie poziomu cukru za pomocą glukometru (z kropli krwi uzyskanej z nakłutej opuszki palca). Do właściwego monitorowania glukozy we krwi matki, konieczne są jej codzienne oznaczenia: na czczo oraz godzinę po każdym posiłku głównym (śniadaniu, obiedzie, kolacji).

Podstawowym elementem leczenia cukrzycy (uzyskania prawidłowych poziomów cukru we krwi) jest stosowanie odpowiedniej diety, która stanowi profilaktykę hiperglikemii.
Dieta z ograniczeniem węglowodanów łatwo przyswajalnych polega na świadomym, racjonalnym odżywianiu.

Stosowanie się do zaleceń dietetycznych zapobiega powikłaniom u matki, zabezpiecza przed nadmiernym przyrostem masy ciała w ciąży oraz sprzyja prawidłowemu rozwojowi dziecka.

W moim gabinecie otrzyma Pani bezpłatnie glukometr  do monitorowania stężenia glukozy we krwi.